Su, Sanitasyon & Hijyen (WASH)

Temiz su, sanitasyon ve hijyen tüm insanların doğal hakkıdır!

Temiz Suya Erişim

Temiz suya sürdürülebilir erişim, muhtaç durumdaki insanların hijyen standartlarını korumak adına en önemli ihtiyaçların başında gelmektedir.

Bu nedenle gerçekleştirdiğimiz projelerde yararlanıcılar için ihtiyaç olan bölgelerde su tankı kurumları gerçekleştirerek temiz suya erişim sorunlarını ortadan kaldırmayı hedefliyoruz.

10 kişiden 3'ü güvenilir temiz suya erişemiyor!

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) ve UNICEF tarafından hazırlanan rapora göre tüm dünyada her 10 kişiden 3'ünün (2,1 milyar insan) evinde güvenilir kullanma suyu bulamıyor!

Sanitasyon

Salgın hastalıkların yayılmasını önlemek, kişisel hijyenin sağlanması ve bireylerin haysiyetlerinin korunması adına çalışmalar gerçekleştiriyoruz.

Bu doğrultuda yürütmekte olduğumuz projelerde ihtiyaç duyulan bölgelerde banyo inşası, mobil banyo ve mobil wc kurulumları gerçekleştirerek kişilerin temiz ve yaşanabilir bir ortama kavuşmalarını sağlıyoruz.

10 kişiden 6'sı sanitasyondan yoksun yaşıyor!

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) ve UNICEF tarafından hazırlanan rapora göre tüm dünyada her 10 kişiden 6'sı (4,4 milyar insan) uygun koşullara sahip sanitasyondan yoksun olarak yaşıyor!

Hijyen Desteği

Yetişkin ve çocukların hijyen ihtiyaçlarını gidermelerine yönelik olarak çalışmalar gerçekleştiriyoruz.

Çocuklar için gerçekleştirdiğimiz Sağlık ve Güvenlik Kültürü Eğitimleri ile kişisel hijyenlerini sağlamalarını öğretiyoruz. Ayrıca dağıttığımız hijyen kitleri ile bu eğitimleri destekliyoruz.

Yetişkinlere yönelik olarak gerçekleştirdiğimiz Genel Aile Eğitimleri ile ailelere hijyen konusunda eğitimler vererek, ailelere yönelik dağıtımını gerçekleştirdiğimiz hijyen kitleriyle bu öğretileri desteklemeye devam ediyoruz.

Çocuk Kiti İçerikleri: Diş fırçası, diş macunu, ıslak mendil (x3)

Yetişkin Kiti İçerikleri: Çamaşır deterjanı, çamaşır ipi ve mandal, sıvı bulaşık deterjanı, bulaşık süngeri, eldiven, çamaşır suyu, yetişkin ve çocuk için diş fırçası, yetişkin ve çocuk için diş macunu, şampuan, tarak, sabun, hijyenik ped, kondom, traş bıçağı, traş köpüğü, vazelin, banyo havlusu, el havlusu, tırnak makası, çöp torbası, kova, maşrapa, ıslak mendil, kolonya, tek kullanımlık maske, nitril eldiven, termometre.

İnsanlığın yüksek yararı için çalışacak gönüllüler arıyoruz!