Hakkımızda

Pikolo Derneği 2014 yılında Ordu ilinde 12 eğitimci tarafından kurulmuştur. Pikolo’nun varoluş misyonu topluma göre dezavantajları bulunan bireylerin insana yakışır koşullarda yaşamlarını sürdürmelerini sağlamaktır.

Merkezi Ordu olmakla birlikte Ankara, Adana ve Şanlıurfa illerinde temsilcilikleri bulunmaktadır. Amaçlarını gerçekleştirmek için Türkiye’nin her yerinde faaliyetlerine devam etmektedir.

2014 yılından bu yana topluma göre dezavantajlı durumda bulunan başta çocuk, kadın ve gençlerin insana yakışır koşullara ulaşması için çalışmalarını sürdüren Pikolo Derneği, çalışmalarını kamu kurum ve kuruluşları, ulusal ve uluslararası kuruluşlar, sivil toplum örgütleri ve özel sektör işbirliklerinde yürütmektedir. Pikolo Derneği, uygulama, savunuculuk, yaygınlaştırma ve politika geliştirme faaliyetleri kapsamında programlarını yürütmektedir.

Pikolo Derneği; tecrübeli insan kaynakları, saha deneyimleri, uygulama gücü, ilgili kurum ve kuruluşlar ile işbirliği ile ilerleyen süreçlerde de insanların yüksek yararına çalışmalar sürdürmeye devam edecektir.

Pikolo Eğitim Kültür Gençlik ve Spor Kulübü Derneği
 • 30

  Şehir

 • 971

  Öğretmen

 • 9076

  Çocuk

 • 4618

  Aile

Gönüllümüz Olmak İster Misiniz?

Gönüllümüz olarak daha fazla çocuğun eğitimine katkı sağlamak ister misiniz?