Oryantiring

Oryantiring; harita üzerine işlenmiş hedeflerin sırasıyla ziyaret edilerek en kısa sürede parkuru bitirenin kazandığı, stratejinin hızlı koşmaktan önemli olduğu doğa dostu bir spordur. Oryantiring sporunu yapan sporcular; doğa bilinci oluşmuş, çevresiyle uyum içinde yaşayan, mücadele etmeyi rakibi yok etmek olarak görmeyen, uzay mekan ilişkisini kurabilen, stratejik, hızlı ve doğru karar alabilen kriz bükücü bireylerdir.


2020 yılında Ordu’da kurulan Pikolo Spor Kulübü Oryantiring Takımı, aynı yılın 18-19 Aralık günlerinde İzmir’de yapılan Sprint yarışlarıyla sportif faaliyetlerine başladı. 2020 Aralık-2023 Mart ayları arasında Türkiye Oryantiring Federasyonu’nun yaptığı tüm kademelere katılım gösteren Takımımız bu süre aralığında; 16 Altın Madalya (1.lik), 10 Gümüş Madalya (2.lik), 11 Bronz Madalya (3.lük), 27 4.lük kazanarak Ülkemizin en çok madalya kazanan Takımları arasında yerini aldı.  

İlk yıllarını takım kültürü oluşturmaya adayan Pikolo Oryantiring Takımı, gelecek yıllar için yakın hedefini Milli Takıma en çok sporcu veren öncü takım olmak, Ulusal/Uluslararası yarışlar düzenlemek olarak belirlemiştir.

2020 yılında 10 sporcuyla (4 kadın, 6 erkek) başladığımız sportif faaliyetlerimize, 2023 yılında 52 sporcuyla (18 kadın, 34 erkek) devam etmekteyiz.

Oryantiring Kaynak Dosyaları

Türkiye Oryantiring Federasyonu Web Sayfası