Geleceği Hasat Etmek

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve Adil Emek Derneği (FLA)'nin desteklediği, Pikolo Derneğinin yürüttüğü "Geleceği Hasat Etmek" projesi kapsamında Diyarbakır İŞKUR İl müdürlüğü işbirliğinde tarım iş aracıları eğitimi başarıyla tamamlandı. Destek sunan Diyarbakır İŞKUR il müdürlüğüne teşekkür ediyoruz. (30. 01. .

Haberi Okumak İçin Tıklayın

Geleceği Hasat Etmek

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve Adil Emek Derneği (FLA)'nin desteklediği, Pikolo Derneğinin yürüttüğü "Geleceği Hasat Etmek" projesi kapsamında Şanlıurfa İŞKUR İl müdürlüğü işbirliğinde tarım iş aracıları eğitimi başarıyla tamamlandı. Destek sunan Şanlıurfa İŞKUR il müdürlüğüne teşekkür ediyoruz. (28. 01. .

Haberi Okumak İçin Tıklayın

Geleceği Hasat Etmek

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve Adil Emek Derneği (FLA)'nin desteklediği, Pikolo Derneğinin yürüttüğü "Geleceği Hasat Etmek" projesi kapsamında Manisa İŞKUR İl müdürlüğünde tarım iş aracıları eğitimi başarıyla tamamlandı. Destek sunan Manisa İŞKUR il müdürlüğüne teşekkür ediyoruz. . . .

Haberi Okumak İçin Tıklayın

Tarım Aracıları Projemiz Başarıyla Tamamlandı!

Adil Çalışma Örgütü (fair labor association), Netle, Olam-Progıda ve  Çalışma Sosyal Güvenlik Bakanlığının desteğiyle yürüttüğümüz ''Tarım iş aracılarının veri tabanının oluşturulması ve farkındalık oluşturma yöntemi ile çocuk işçiliğinin sonlandırılması'' projesi başarıyla tamamlanmıştır.  

Projede; fındık tedarik zinciri içerisinde yer alan ve önemli bir aktör olan tarım aracıları merkeze alınarak, başta çocuk işçiliği, Mevsimlik işçilerin çalışma koşulları, sözleşmeli ve kayıtlı çalışma, çalışma saatleri gibi temel sorunları azaltması ve sonlandırması amaçlanmıştır. Çalışma kapsamında Ordu, Düzce ve Sakarya illerine Fındık tarımı için işçi sağlayan 309 tarım iş aracısına ulaşılmıştır.  

Ulaşılan tarım iş aracılarına Şanlıurfa ve Mardin illerinde İş-Kur il müdürlükleri ile işbirliği içerisinde eğitimler düzenlendi.  

.

Haberi Okumak İçin Tıklayın

  • <<
  • <
  • 1
  • >
  • >>