Kutlama Mesajı

23 Nisan Kutlu Olsun!

Bugün 23 Nisan, hep neşeyle doluyor insan! 🥳👧🏽🧒🏽

T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı (ÇSGB) Çalışma Genel Müdürlüğü ile Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) Türkiye Ofisi işbirliğinde yürütülen, Avrupa Birliği (AB) kaynaklarıyla finanse edilen ve uygulama ortağı olduğumuz “Mevsimlik Tarımda Çocuk İşçiliğinin Önlenmesi Projesi” kapsamında Adıyaman ve Hatay’da Psikososyal Destek Aktiviteleri (PSS) için oluşturduğumuz Çocuk Dostu Alanlarımızda bulunan çocuklarımız ve Kırıkhan’da Mevsimlik Tarım İşçisi Ailelerin çocukları ile Adesso işbirliğiyle 23 Nisan Ulusal ve Egemenlik Çocuk Bayramı kutlanmıştır.

272 çocuğun katıldığı 23 Nisan kutlamalarına protokol konuşmaları ve İstiklal Marşı ile başlanmıştır. Ardından sahne çocuklara bırakılarak şiirler okunmuş, oratoryo ve kukla gösterileri yapılmış, şarkılar söylenmiştir. Çocukların gösterisinin bitmesi ile Pikolo Derneği Gezici Çocuk Dostu Alan sahnesinde Gökyüzü Çocuk Kumpanyası tarafından ‘Kaplumbağanın Yolculuğu’ adlı tiyatro gösterisi sergilenmiştir. Gönüllü animatörler eşliğinde yüz boyama, çuval yarışı, halat yarışı, kaşıkla top taşıma vb. etkinlikler yapılmış; sosis balon, oyuncak ve atıştırmalık dağıtımı ile 23 Nisan kutlamaları sonlandırılmıştır.

Aynı zamanda Hatay İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Öztürk, Hatay İŞKUR İl Müdürü Abdullah Kılıç ve Kaymakam Murat Karnap 23 Nisan kutlamalarımıza eşlik etmişlerdir.